Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

         Wybór odpowiednich obrączek ślubnych jest jednym z najważniejszych elementów przygotowania do ceremonii zaślubin. Obrączki powinny być dobrane nie tylko pod kątem estetycznym, ale także muszą być wygodne i nie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo różnych rodzajów obrączek, a także surowców z których są wykonywane.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

        Obrączki ślubne już od setek lat stanowią symbol związku, jednak na początku ich historii ten rodzaj symbolu nosiła jedynie żona. Obrączki (https://zielinskiart.pl/obraczki-slubne/) zakładane są i noszone na serdecznym palcu prawej ręki. Obrączki kojarzone są najczęściej ze złotem, jednak w obecnych czasach możemy wybrać odpowiednie dla siebie wśród wielu odmian złota, srebra lub platyny. Na zakup obrączek należy zdecydować się odpowiednio wcześnie, ponieważ często występują problemy związane z doborem rozmiaru. Każdy producent informuje indywidualnie zainteresowanych, jaki czas potrzebny jest na produkcję danych obrączek.

Obrączki złote, srebrne czy platynowe?

         Tak jak wcześniej wspomniano, najpopularniejszym metalem wykorzystywanym do produkcji obrączek ślubnych jest złoto. W ostatnich czasach jednak coraz popularniejsze są inne metale, takie jak: srebro,pallad, platyna lub tytan. Mimo wszystko to właśnie złoto jest nadal najbardziej popularne, ze względu na swoją różnorodność. Przyszli nowożeńcy mają możliwość wyboru wśród wielu rodzajów złota: żółte, czerwone, różowe, białe, a nawet czarne. Najcenniejszą jednak wśród metali szlachetnym jest platyna. Obrączki ślubne wykonane z platyny cechują się najwyższą trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu mogą służyć małżeństwu przez kilkadziesiąt lat a nawet pokoleń. 

         Kolejnym metalem, który cechuje się wysoką wytrzymałością zarówno na urazy jak i upływ czasu, jest coraz popularniejszy w ostatnim czasie tytan. Metal ten jest ciemnoszary, dlatego znacząco odróżnia się od innych, a w połączeniu z metalami takimi jak złoto czy srebro, tworzy niesamowite efekty wyróżniające obrączki wśród innych. 

ZielinskiArt