Makijaż ślubny od kuchni

Fakt, by panna młoda czuła się szczęśliwie i swobodnie w dzień swoich zaślubin jest zależny od tego, jak będzie wyglądała. Suknia ślubna, buty, upięcie włosów i makijaż to kwestie, które często są długo omawiane. Nie zawsze fundusze poświęcone na organizację ślubu i wesela są na tyle duże, by móc opłacić wizażystę, fryzjera i stylistę. Dlatego umówimy w kilku punktach, o czym warto pamiętać przy samodzielnie wykonywanym makijażu ślubnym.

Makijaż ślubny- charakterystyka

Makijaż ślubny musi być połączeniem makijażu dziennego,fotograficznego i wieczorowego. Jest to wymóg, dzięki któremu w każdej okoliczności panna młoda będzie wyglądała perfekcyjnie. W końcu ślub zaczyna się w porze dziennej i trwa przez całą noc do białego rana, a zdjęcia są robione przy każdym ruchu pary młodej. Makijaż powinien pasować do kreacji panny młodej, jej karnacji i osobowości. Nie powinien być za mocny, jedynie podkreślający naturalne piękno kobiety. Pamiętajmy, że co za dużo, to niezdrowo. Ślub to nie czas na eksperymenty.

Niezbędne kosmetyki

Zanim przystąpimy do malowania należy koniecznie sprecyzować, jaki mamy typ cery i w jakich kolorach jest nam najlepiej. Bez tej wiedzy łatwo możemy popsuć nasz makijaż. Aby samemu stworzyć makijaż ślubny należy zaopatrzyć się w puder rozświetlający. Jest to produkt, który podkreśli kości policzkowe, zgrabny nosek i ładne czoło. Jego obecność będzie pasowała do każdej pory i godziny zabawy. Jeśli używamy rozświetlacza, to nie zapominajmy o bronzerze. Podkreślimy nic wgłębienie pod kością policzkową, wykonturujemy noc i skrócimy czoło.

Zanim nałożymy podkład należy nanieść na skórę bazę, która sprawi, że makijaż będzie trwalszy. W połączeniu z fixerem dodanym na koniec możemy mieć pewność, że ewentualne poprawki możemy nanieść dopiero po kilku godzinach intensywnej zabawy. Ważne, by nie dać go za dużo, by nie osiągnąć efektu ściągniętej twarzy. Dobrany podkład, korektor i matujący, sypki puder to podstawa. Ważne, aby były dobrane profesjonalnie, a taką pomoc powinnyśmy uzyskać w każdej drogerii. Aby dobrać odcień produktu najlepiej przyjść bez makijażu i nałożyć próbkę na linii żuchwy by sprawdzić, jak dany kosmetyk odznacza się na skórze. Oprócz bazy pod podkład należy też posiadać bazę podcienie do powiek. Baza dobrej jakości uwydatni kolory na powiece, utrwali je i ułatwi blendowanie cieni.

Wybierając eyeliner zwróćmy uwagę, czy jest on w formie mazaka, czy pędzelka. Ważne, by nabrać wprawy w malowaniu nim, aby nie popełnić błędu przed samą ceremonią. Pamiętajmy- jakiekolwiek błędy przy malowaniu cieniami jesteśmy w stanie rozmyć pędzelkiem, lub zetrzeć delikatnie palcem.Gdy będziemy źle manewrować eyelinerem- należy zmyć cały makijaż i zacząć go odnowa.

Usta możemy podkreślić na kilka sposobów. Mamy do dyspozycji pomadki, błyszczyki, konturówki, kredki do ust, tusze i tym podobne.Ważna jest ich trwałość i odpowiednio dobrany kolor. To ostatnie dobieramy pod kolor oczu, lub dodatków.

Ostatnie- rzęsy. O istocie tuszu do rzęs nie trzeba dyskutować. Jednak baza, lub sztuczne rzęsy to pole do polemiki. Jeśli chcemy mieć pięknie podkreślone oko, a nasze rzęsy nie są bujne i długie, można doczepić sztuczne rzęsy w formie kępki, lub paska. Należy jednak dobierać je ostrożnie, by nie uzyskać efektu buszu na powiece. Natomiast jeśli nasze rzęsy są w całkiem dobrej kondycji możemy użyć białej bazy pod tusz, która je wydłuży i pogrubi. Będą wyglądały naturalnie, a sama baza poprawi jakość nawet kiepskiej maskary.

Przy współpracy z https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-gdansk/, gdzie można zamówić pierścionki zaręczynowe na zamówienie.