Co warto wiedzieć o tipsach?

Tipsy są jednym ze znanych sposobów na zdobycie odpowiedniego manicure, zgodnego z naszymi oczekiwaniami czy aktualnymi trendami w tej dziedzinie. Tipsy ze względu na swoją specyfikę szczególnie cenione były przez osoby o małych bądź zniszczonych płytkach czy krótkich paznokciach, bez możliwości ich zapuszczenia, chociażby ze względu na rodzaj wykonywanej pracy zarobkowej. Wykorzystanie sztucznego paznokcia ma kilka kosmetycznych zastosowań. Można kupić i wykorzystać tipsy z gotowym już wzorem, dzięki czemu można oszczędzić sobie pracy z dodatkowym malowaniem. Drugą opcją jest zakup „gołych” płytek, dzięki czemu tipsy można własnoręcznie ozdobić, wedle własnego upodobania. Głównie mamy do wyboru te dwie wspomniane opcje, dzięki którym można ostatecznie wybrać sposób zdobienia i czasu, jaki chcemy zainwestować w sztuczne paznokcie.

Tipsy na rynku kosmetycznym

Ten sposób zdobienia odchodzi jednak do lamusa. Czemu? Przede wszystkim, jak w każdej innej dziedzinie, także w tej obejmującej całą kosmetykę i dział zdobienia paznokci obowiązują pewne trendy, które się zmieniają. Ona mają wpływ na wybór i tendencję określonych rodzajów zabiegów. Patrząc na obecne tendencje w dziedzinie pielęgnacji paznokci widać wyraźnie, że skłaniają się one raczej w kierunku naturalności, dbania w pierwszej kolejności o jakość i zdrowie płytki, a także taki wybór zdobień, który nie będzie sztuczny i zbytnio krzykliwy. Tipsy jak https://evonails.pl/tipsy.html zazwyczaj mocowane do właściwej płytki paznokcia są za pomocą specjalnego kleju, który źle wpływa na kondycję naszego paznokcia, dodatkowo go osłabiając. Jest to jeden z powodów, dla których odchodzi się od inwazyjnych metod manicure, w tym właśnie tipsów.

Nowości w tipsach

Mówiąc o tipsach, nie można zapomnieć również o „nowościach”, które pojawiają się w tej dziedzinie. Do bardziej efektowniejszego rezultatu stosuje się takie akcesoria, jak akryl czy żel, dzięki czemu przedłuża się same paznokcie, dodatkowo tworząc aspekt estetyczny. Mówiąc o wspomnianych technikach tipsów nie można pominąć nowych technik aplikacji samego lakieru. Profesjonalne kosmetyczki korzystają z dwóch metod. Jedną z nich jest wspomniany tips, czyli naklejenie na większą część własnego paznokcia sztucznej płytki i jej zdobieniu.

Drugi sposób wykorzystuje tzw. szablon, który jedynie pomaga w nadbudowaniu paznokcia, a po skończonym zabiegu szablon zostaje usunięty. Druga z opcji jest z pewnością mniej inwazyjna dla naszej płytki, w porównaniu z tradycyjnym naklejeniem sztucznego paznokcia. Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru metody malowania i zdobienia paznokci, warto jest porównać wszystkie dostępne na rynku metody. Jak w innych przypadkach, także w metodzie z wykorzystaniem tipsów wykorzystuje się oraz to nowe metody zdobienia.

Tendencje w manicure

Patrząc na tendencje w dziedzinie zdobień paznokci da się zauważyć, że tipsy schodzą z czołówki najczęściej wybieranych form zdobień. Klientki stawiają na równie eleganckie, ale stosunkowo mało inwazyjne metody zdobienia. Hitem od dłuższego czasu jest manicure hybrydowy, jednak ostatnio furorę robi jego tytanowa odmiana. Sam sposób malowania i zdobienia paznokci jest podobny, z tym, że nie wykorzystuje się do utwardzenia lampy UV, dzięki czemu cały zabieg jest zdrowszy dla paznokcia.

Szukając mało inwazyjnych sposobów na ładny manicure, można skorzystać z serii „zwykłych” lakierów do paznokci, o podobnym do hybryd działaniu, jednak również nie wymagających działania lampy. Efekt utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnego lakieru do paznokci, jednak nie jest dla niej tak szkodliwy. Kobiety szukają sposobów na ładne, zadbane paznokcie. Wspomniane wyżej zabiegi na paznokcie stanowią zaledwie część oferty dostępnej na rynku.

Pielęgnacja paznokci

Nie da się nie zauważyć, że zmienia się mentalność i myślenie kobiet o paznokciach. Chodzi o to, aby całość wyglądała nie tylko ładnie czy estetycznie, ale również zdrowo. To właśnie kobiety dyktują kierunek trendów w każdej praktycznie dziedzinie pielęgnacji. Tipsy są jednym z wariantów dbania o paznokcie, jednak nie dla wszystkich najlepszym. Klientki szukają takich metod zdobienia, które dają efekt zarówno wizualny, jak i zdrowotny dla płytki paznokcia dlatego popularne są ostatnio lakiery hybrydowe (więcej). To właśnie odpowiedzią na te oczekiwania są nowe rodzaje zabiegów dbających o dłonie, które eliminują szkodliwe dla płytki paznokcia elementy.

Rezultatem tego jest pojawienie się takich zabiegów, jak manicure tytanowy, który rezygnuje z korzystania z lampy UV czy manicure japoński, który rezygnuje w ogóle z malowania paznokci, stawiając na ich kompleksową pielęgnację. Jeśli czujemy się nieco oszołomione ilością opcji, zawsze warto skorzystać z porady profesjonalnej kosmetyczki, która analizując stan i strukturę naszych paznokci dobierze taki rodzaj zabiegu, który nie zniszczy płytek, a wydobędzie z nich prawdziwe piękno i wdzięk. Dużą podpowiedzią niech będą dla nas blogi kosmetyczne. Jeśli będzie to nasz pierwszy zabieg, to warto skorzystać z usług kosmetyczki, aby móc przyjrzeć się całemu procesowi i dopiero w późniejszym czasie zdecydować o ewentualnym samodzielnym wykonywaniu danego zabiegu.