Dlaczego nie można zbyt długo trzymać lakieru na paznokciach?

Kobiety szukając lakieru do paznokci najczęściej rozglądają się za tym najbardziej trwałym, który będzie trzymał się na ich paznokciach przez co najmniej kilka dni. Nie chodzi o to, że nie mają ochoty ciągle ich malować. Malowanie paznokci wielu kobietom sprawia ogromną przyjemność. Jednak trzeba przyznać, zajmuje to sporo czasu. Tylko, czy warto zbyt długo trzymać lakier na paznokciach?

Co dzieje się gdy za długo nie zmywamy paznokcie?

Lakier nie powinien zbyt długo pokrywać płytki paznokcia.Pod jego warstwą, a często nawet pod kilkoma warstwami, paznokieć osłabia się,a później zaczyna się rozdwajać, łamać i źle wygląda. Z biegiem czasu nawet solidna warstwa dobrego lakieru może nie zasłonić niedoskonałości paznokci,które powstaną na skutek długotrwałego trzymania go na płytce. Paznokieć musi mieć dopływ powietrza. Niestety lakier jest warstwą, która ją od niego izoluje.Przez to pojawiają się różne problemy. Dlatego zaleca się nie tylko w miarę możliwości szybkie zmywanie lakieru, ale również pozostawianie, choć ich na kilka dni bez kolorowej warstwy tego produktu. Nie chodzi tu tylko o to, aby jednego i tego samego lakieru zbyt długo nie trzymać na paznokciach, ale też zbyt często nie malować paznokci. Warto robić chociaż krótkie przerwy.

rece

Wybór lakieru jest ważny

Chcąc zadbać o swoje paznokcie, trzeba naprawdę uważać na to, jakie lakiery nakłada się na płytkę paznokci, a także jak długo się je na niej trzyma. Od tego będzie zależała kondycja paznokci, a także ich wygląd.Trzeba pamiętać, że nawet najładniejszy lakier czasem nie jest w stanie ukryć pewnych defektów.