Kosmetyki i akcesoria do manicure

Poprawnie wykonany manicure jest podstawą zdrowych, zadbanych paznokci. Dziedzina kosmetyki zajmująca się paznokciami oferuje nam wiele rodzajów dbania o paznokcie, malowania czy dodatkowego ozdabiania. Warto pamiętać, że nie wszystkie dostępne na rynku metody dbania o paznokcie wskazują na malowanie, jako jeden z ich elementów. Tak naprawdę wiele zależy od preferencji każdej z nas oraz dotychczasowej kondycji naszych paznokci. Decydujesz się na samodzielne wykonywanie ulubionych zabiegów kosmetycznych na Twoich paznokciach? Świetnie.

Samodzielnie dbanie o paznokcie

Zapewne każda kobieta decydująca się na taki krok ma już doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego też podejmuje taką właśnie decyzję o samodzielnej pielęgnacji swoich paznokci. W takim momencie czeka każdą z nas decyzja dotycząca wyboru akcesoriów i kosmetyków do zabiegów pielęgnacyjnych. Rynek kosmetyczny jest bogato wyposażony – przykład to sklep online z żelami i lakierami Evonails, dzięki czemu amatorki manicure mają dużo możliwości wyboru nie tylko akcesoriów wysokiej jakości, ale pełen wachlarz kosmetyków i dodatków, uzależniony od ich przeznaczenia. Dobra wiadomość jest taka, że całkiem sporo firm proponuje gotowe zestawy, dobrane zazwyczaj pod kątem zabiegów, na przykład zestaw do manicure hybrydowego, japońskiego czy tytanowego, co spokojnie ułatwi sam zakup i rozpoczęcie własnej przygody z manicure, niezależnie od formy, jaką wybrałyśmy. Jest to o tyle łatwe, że z czasem użytkowania pozostaje nam tylko bieżące uzupełnienie tych kosmetyków, które akurat nam się skończyły.

Inną możliwością pozostaje samodzielna kompletacja akcesoriów i kosmetyków do utrzymania paznokci. Jest to dobre rozwiązanie dla kobiet z większym rozeznaniem na rynku, które na przykład mają już swoich kosmetycznych faworytów, nie zawsze z jednej firmy. Przed ostatecznym zakupem warto zapoznać się z opiniami zarówno sklepów, jak i firm produkujących kosmetyki do paznokci. W wielu rodzajach zabiegów na paznokcie znaleźć można co najmniej jedną firmę, która cieszy się największym uznaniem wśród klientek, co dostatecznie świadczy o ich jakości.

Gdzie i jak znaleźć informacje o dobrych kosmetykach?

Nie bez znaczenia są tu fora dla kosmetyczek, zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorek, które zajmują się pielęgnacją paznokci na własny użytek. Mówiąc o zakupach kosmetycznych nie sposób zapomnieć o kwestii, jaką są hurtownie kosmetyczne. Z ich usług działa coraz więcej klientów, także tych zamawiających produkty niekoniecznie do salonu kosmetycznego, ale dla siebie. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób zamawiających duże ilości kosmetyków, co pozwoli im zakupić wszystkie potrzebne akcesoria w preferencyjnych cenach.

Myśląc o akcesoriach często nie jesteśmy do końca pewni, w co się dokładnie zaopatrzyć. Przeglądając oferty sklepów kosmetycznych rzeczywiście możemy doznać oszołomienia, jednak warto przed zakupem zadać sobie dwa podstawowe pytania. Pierwsze z nich brzmi: jakie zabiegi będę wykorzystywać najczęściej? A drugim pytaniem jest: jaką ofertę ma sklep, w którym zamierzam zrobić zakupy? Te dwa pytania powinny pomóc nam zrobieniu listy najpotrzebniejszych akcesoriów i kosmetyków do zabiegów związanych z paznokciami.

Podstawowe narzędzia do manicure

Kwestią kluczową jest zapamiętanie, że niezależnie od rodzaju wykonywanych z paznokciami rzeczy należy posiadać pewne akcesoria, które przydadzą się nam w każdym rodzaju zabiegu. Chodzi o przedmioty służące chociażby do przygotowania paznokci do malowania czy zdobienia. W szczególności są to specjalne cążki i patyczki do usuwania skórek, pilniki, polerki, zmywacz, waciki oraz odżywka w kremie czy musie. No i oczywiście płyn odkażający czy odtłuszczający płytkę paznokcia. Wydawać się może, że jest tego dużo, jednak przedmioty te posłużą nam przez dłuższy czas i to niezależnie od rodzaju zabiegu, jaki wykonamy z paznokciami dłużej. Niezależnie od częstotliwości ich używania należy bezwzględnie pamiętać o ich regularnej, prawidłowej dezynfekcji, która zapobiegnie wszelkim zanieczyszczeniom płytki paznokcia. Mając już taką bazę można swobodnie szukać interesujących nas przedmiotów, a tych na rynku kosmetycznym jest naprawdę wiele.

Trendy w manicure

Trendy w dziedzinie zdobienia paznokci się cały czas rozwijają, dzięki czemu znaleźć możemy paznokciowe cuda. Chodzi nie tylko o bogaty zakres lakierów do paznokci, ale wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak naklejki, także 3D, cyrkonie i inne świecące elementy, magnesy, działające wraz ze specjalnym do tego lakierem, szablonami do wzorów i pieczątek i wiele innych. Wiele paznokciowych amatorek do ich ozdoby wykorzystuje również elementy z życia codziennego, takie jak chociażby czarno-białe gazety, z których czcionka przenoszona jest na płytkę paznokcia tworząc oryginalny wzór. Tak naprawdę jedyne, co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Niezależnie jednak od trendów i naszych preferencji warto w pierwszej kolejności postawić na zdrowie naszych paznokci. Każda z kobiet ma swój sposób na przywrócenie paznokciom blasku i witalności, więc nie zapominajmy o tym aspekcie pielęgnacji. Bez zdrowych paznokci nie uzyskamy tak spektakularnego efektu, jaki planujemy. Wszystko w naszych rękach- metaforycznie i dosłownie.