Manicure japoński – jak go zrobić? Krok po kroku.

Na kosmetyczne salony wchodzi manicure japoński. Choć sama metoda w rodzimym kraju nie jest czymś nowym, to w krajach europejskich jest dość świeżą metodą pielęgnacji paznokci i typowym strzałem w dziesiątkę, jak zresztą sporo innych sposobów na pielęgnację zaczerpniętych od Japonek. Na czym polega manicure japoński? Przede wszystkim jest to taki rodzaj manicure, które odrzuca malowanie paznokci i wszelkie zdobienia płytek, a zdecydowanie stawia na pielęgnację i zdrowe, mocne paznokcie. Z racji tego założenia zestaw do japońskiego manicure wyposażony jest właśnie w takie elementy i składniki, które za zadanie mają nadać paznokciom ładny kształt oraz wyposażyć je w substancje wzmacniające.

Co znajduje się w zestawie?

Przeciętny zestaw do tego rodzaju manicure składa się z zestawu polerek, pilniczka, plastikowej szpatułki, pasty, pudru oraz irchy, czyli specjalnego materiału do polerki. Wspomniane preparaty mają za zadanie pozytywny wpływ na wzmocnienie struktury paznokcia, zniwelowanie wszelkich uszkodzeń paznokcia, takich jak złamania czy rozdwojenia. W ich skład wchodzą takie substancje, jak keratyna, witaminy A i E, wosk pszczeli, a także krzemionka z Morza Martwego. Wszystkie substancje wpływają leczniczo na płytkę paznokcia, dzięki czemu zbędne jest nakładanie po zabiegu innych substancji na płytkę paznokcia.

Jak zaczynamy sam zabieg?

Podstawą jest odpowiednie przygotowanie paznokci przed zabiegiem, a więc zmywa się dotychczasowy lakier czy odżywkę, a następnie usuwa się skórki. Można to zrobić za pomocą specjalnego preparatu, przeznaczonego do tego celu lub poprzez namaczanie paznokci w ciepłej wodzie i następnie usunięcie ich. Po pozbyciu się zbędnych skórek należy zająć się długością i kształtem paznokci. Tu kluczową kwestią są osobiste preferencje osoby, która poddaje się zabiegowi, jednak w przypadku dużych zniszczeń paznokci lepiej postawić na krótszy wariant. Po nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu należy spolerować płytkę paznokcia, za pomocą polerki kosmetycznej.

Ten zabieg ma na celu pozbycie się wszelkich nierówności, co ułatwi aplikację odpowiednich substancji, a co za tym idzie, odżywienie paznokcia. W tym momencie następuje moment kluczowy całego zabiegu, czyli wcieranie pasty. Jest to najważniejsza część całego zabiegu, bowiem pasta jest źródłem ważnych składników, wpływających na regenerację paznokcia. Kolejny etap zabiegu obejmuje aplikację specjalnego pudru, którego zadaniem jest dłuższe zatrzymanie ważnych substancji, ważnych dla paznokci. Puder kosmetyczny dodatkowo nabłyszcza paznokcie, dodając im zdrowszego wyglądu. Końcowym etapem jest nałożenie specjalnej oliwki.

Na jakie efekty możemy liczyć?

Ten zabieg ma na celu odżywienie i nabłyszczenie paznokcia, ale również zapobiega uszkodzeniom mechanicznym, dzięki czemu paznokieć ma większą szansę na regenerację. Wiele osób korzystających z tego zabiegu poczuło różnicę już po pierwszym manicure. Jednak, aby utrzymać efekt na długo, zaleca się serię takich zabiegów, czyli około trzech, czterech, w odstępie czasowym co dwa tygodnie. Wiele zależy również od stopnia zniszczenia paznokci. Zabieg ten ze względu na swoje wręcz lecznicze właściwości i szybkie efekty zdobywa nie tylko coraz większą popularność, ale również jest jednym z coraz częściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Co więcej, ze względu na łatwość w wykonaniu, manicure japoński można samodzielnie powtarzać w domu, z wykorzystaniem gotowego zestawu do tego rodzaju zabiegu. Jest to jeden z tych rodzajów udogodnień, z których coraz chętniej korzystają również mężczyźni, którzy w pracy narażają swoje paznokcie na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Warto wiedzieć, że manicure japoński jest nie tylko doskonałym sposobem na poprawę kondycji paznokci zaczerpniętą od Azjatek.

Paznokciowe inspiracje

W dziedzinie manicure i dbałości o paznokcie coraz częściej odchodzi się od sztucznych, nadmiernych zdobień, które obciążają i niszczą płytkę paznokcia, właśnie na rzecz poprawy jego kondycji. Francuzki, czyli kobiecy symbol elegancji i kobiecości, często pozwalają sobie na brak koloru na paznokciach, stawiając na zdrowe, czyste płytki, a w ślad za nimi idą światowej sławy modelki czy aktorki. Na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się mocna, zdrowo wyglądająca płytka, która zarówno może być bazą do wykonania dowolnego zabiegu na paznokciach, jak i jako samodzielny, pozbawiony dodatkowych form rodzaj manicure.

Warto zauważyć, że manicure japoński jest kolejnym zabiegiem zaczerpniętym od Azjatek, który zdobywa szereg popularności i jednocześnie wpływa na zmianę naszego myślenia o urodzie. Warto jest więc zainspirować się azjatyckimi sposobami dbania o paznokcie i ciało. Na dobry początek wystarczy wizyta w gabinecie kosmetycznym, a w przyszłości można kontynuować zabieg we własnym domu, co jest ogromnym ułatwieniem. Dodatkowo dobrze jest wiedzieć, że cena takiego zabiegu nie jest duża, bowiem kosztuje średnio około 50 złotych, w zależności od konkretnego salonu. Zestaw do samodzielnego wykonania zabiegu w domu również nie należy do drogich i dość szybko się zwraca.