Manicure w stylu Nude zawsze modny

Chociaż manicure w neutralnych, cielistych kolorach może wydawać się zachowawczy, nadal jest jedną z najczęściej wybieranych stylizacji wśród klientek salonów manicure. Być może spowodowane jest to tym, że przydymiony, stonowany kolor nude manicure jest nie tylko ponadczasowy, ale także uniwersalny.

Klasyka sama się broni

Delikatne, stonowane lakiery w cielistych kolorach swoją popularność zawdzięczają swojej uniwersalności. Delikatne kolory beżu, brązu i zgaszonego różu pasują zarówno do wieczorowej sukienki jak i do biurowego mundurka pracownicy korporacji. Właśnie ze względu na swoją uniwersalność nude manicure jest tak często wybierany, zwłaszcza jeśli chodzi o manicure trwały. Mając w perspektywie kilka tygodni z jednym kolorem na paznokciach, wybór uniwersalnej kolorystyki jest całkowicie uzasadniony. Do tego, nude manicure pasuje kobietom w każdym typie kolorystycznym. Dobrze w nim wyglądają zarówno blondynki jak i brunetki. Trend nude i „no makeup” dotyczy nie tylko manicure, ale także makijażu – w modzie jest wygląd maksymalnie naturalny, przypominający ten bez żadnej stylizacji. Takie trendy doskonale odpowiadają ogólnie panującym trendom minimalistycznym, które lansują prostotę i umiar w każdej dziedzinie życia – od urządzania wnętrz po styl ubierania się.

Kto wybiera cieliste odcienie?

Paznokcie w kolorze nude wybierane są zazwyczaj przez kobiety, które musza dopasować je do wielu różnych stylizacji. Pond to, na cieliste delikatne odcienie decydują się wszystkie te panie, które w codziennym życiu muszą prezentować schludny, niezbyt ekscentryczny wygląd. Dlatego też cieliste kolory noszą często nauczycielki, urzędniczki, stewardessy i inne kobiety mające na co dzień kontakt z wymagającymi klientami. Cieliste kolory to także wdzięczny podkład do najbardziej klasycznej stylizacji – french manicure. Cielista baza i schludna biała końcówka paznokcia nadają dłoniom estetyczny, zadbany wygląd ora są szalenie eleganckie. Tego też powodu wszelkie odmiany nude manicure, french manicure i babyboomer (cieniowana odmiana francuskiego manicure) są tak chętnie wybierane przez panny młode.

Nude może być tez ozdobny

Paznokcie w cielistych barwach wcale nie muszą być zachowawcze i nudne. Najnowsze trendy w manicure proponują wiele efektownych stylizacji w kolorach nude. Wraz z użyciem różnorodnych opalizujących pyłków, błyszczących cyrkonie lub matowych topów można nawet w beżu i pudrowym różu wyczarować efektowną, ale bardzo elegancką stylizację na specjalne okazje. Tym bardziej, że manicure nude, przez swoją neutralność i subtelna elegancję, stanowi idealne podkreślenie wieczorowych stylizacji, nawet tych w ciemnych barwach czerni, granatu czy czerwieni.

Klasyczny nude manicure można także ożywić poprzez używanie na jednej dłoni różnych kolorów lub odcieni tego samego koloru – mimo, ze paleta barw nude jest ograniczona i zawiera beże i przydymione róże, to poprzez łączenie ze sobą tych odcieni możemy uzyskać oryginalne i spójne połączenia, zachowujące jednocześnie ponadczasową elegancję manicure w stylu nude.