Manicure – zabieg u kosmetyczki czy w domu?

Dziedzina, jaką jest kosmetologia zyskała w ostatnich latach taką popularność, że wizyta u kosmetyczki stała się niemal tak powszednia jak wizyta u lekarza czy w sklepie. Chodzi głównie o zabiegi związane z pielęgnacją twarzy, ciała czy paznokci. Korzystamy z zabiegów kosmetycznych, kiedy potrzebujemy okolicznościowego makijażu, peelingu ciała, manicure czy pedicure. Częstotliwość korzystania z tych popularnych zabiegów, a także ogólna moda na zwiększoną dbałość o siebie sprawiła, że kobiety popularne zabiegi kosmetyczne przeniosły do własnych domów, wykonując je samodzielnie sobie oraz często innym kobietom. Skąd wziął się taki „boom” na usługi kosmetyczne i czy lepiej wybrać usługę w salonie czy wykonać ją we własnym domu? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Zabiegi na paznokcie w gabinecie kosmetycznym

Przede wszystkim w gabinecie kosmetycznym możemy liczyć na szerszą ofertę zabiegów, także tych związanych z paznokciami i całymi dłońmi. Drugą sprawą jest wykwalifikowana kadra oraz korzystanie z dobrych jakościowo kosmetyków. Gabinety kosmetyczne posiadają w swoim zapleczu takie kosmetyki, które są stworzone z myślą o salonach i nie wszystkie z nich są dostępne dla przeciętnego klienta. Dodatkowo to okazja by przetestować różne lakiery do paznokci (https://evonails.pl/lakiery-do-paznokci.html), bez konieczności kupowania kilku kolorów.

Zabiegi kosmetyczne na paznokcie w domu

Teraz druga strona medalu, czyli samodzielne wykonywanie zabiegów kosmetycznych w domu. Sprawa nabrała rozpędu w związku z rozwojem popularności manicure hybrydowego, który był synonimem trwałości, jakości i szerokiego wyboru rodzajów zdobień. W tym czasie wiele kobiet postawiło na samodzielne malowanie paznokci, zwłaszcza, że zestaw kosmetyków do popularnie zwanych „hybryd” nie jest drogi i zwraca się w przeciągu kilku zabiegów.

Kto najczęściej decyduje się na samodzielne zabiegi związane z pielęgnacją i zdobieniem paznokci? Przede wszystkim opcja ta jest doskonała dla osób mających zdolności w zdobieniu paznokci, a także cechują się precyzją i cierpliwości, bowiem niektóre z wzorów, chociaż wykonywane z pomocą szablonów wymagają wprawy i cierpliwości w wykonywaniu. Z czasem okazuje się, że kobiety samodzielnie robiące sobie wszelkiego rodzaju manicure, decydują się na tym zarabiać. Takich manicurzystek z zamiłowania jest obecnie bardzo dużo, co także zwiększa dostępność do usługi oraz zwiększa popularność manicure. Jak więc widać, mamy do czynienia z sytuacją, kiedy oferta kosmetyczna z salonów przeniosła się do domowego zaplecza.

Która z opcji jest korzystniejsza?

pomalowane-paznokcie-rozny-kolorTak naprawdę nie ma jednej, najlepszej odpowiedzi. Przed wzrostem popularności usług kosmetycznych wiele usług kosmetycznych wykonywało się w domu, jednak z drugiej strony kilka, kilkanaście lat temu nie było dostępnych aż tylu różnego rodzaju manicure. Wiele zależy od samego rodzaju manicure i poziomu skomplikowania oraz naszych umiejętności. Jest wiele zalet korzystania zarówno z jednego, jak i z drugiego sposobu dbania o paznokcie. Udając się do gabinetu kosmetycznego możemy liczyć na większy wybór kosmetyków, a co za tym idzie, także metod malowania i zdobienia paznokci. Wybierając jednak tą opcję warto zrobić rekonesans odnośnie salonów w naszej okolicy i opinii na temat ich działalności.

Największy bowiem procent klientek trafia do konkretnego salonu dzięki poleceniu przez dotychczasowe klientki. Dobrze jest pamiętać, że taki system informacji ma także drugą stronę- złe opinie dotyczące pracy gabinetu kosmetycznego również rozchodzą się bardzo szybko. Duża część kobiet zajmujących się samodzielnym wykonywaniem manicure są właśnie dotychczasowymi klientkami, które nie zawsze były zadowolone z usług proponowanych w salonach. W samodzielnym rozwoju w dziedzinie pielęgnacji i zdobienia paznokci duży wpływ odgrywa Internet.

Kosmetologia w sieci

W ostatnim czasie, w zasadzie na równo z samą kosmetologią rozwija się blogosfera kosmetyczna, która nie tylko wskazuje obowiązujące trendy, ale podpowiada alternatywę dla usług dostępnych w salonach. Dzięki temu możemy znaleźć również tutoriale dotyczące wykonania różnych zabiegów kosmetycznych, także tych dotyczących paznokci. Sprawę ułatwia również bogata oferta akcesoriów przygotowanych specjalnie z myślą o tej części ciała – mamy nawet nie tylko same lakiery ale też inne akcesoria jak lakiery do stempli (przykład w sklepie evonails). Oferta salonów kosmetycznych jest naprawdę szeroka i możemy wybrać spośród różnego rodzaju zabiegów na paznokcie, także w połączeniu z całymi dłońmi. Obserwacja pracy kosmetyczek zajmujących się dłońmi może stać się początkiem własnej przygody z dbaniem o paznokcie.

Aby zacząć należy naprawdę polubić zabiegi związane z paznokciami i być ciekawym nowości na rynku kosmetycznym. Zdobienie paznokci może stać się ciekawym, relaksującym hobby, a z czasem nawet sposobem na dodatkowy zarobek. Jak widać, trudno jednoznacznie wybrać pomiędzy usługami dotyczącymi paznokci dostępnych w salonie oraz w domowym zaciszu. Jakość jednych i drugich jest porównywalna, kwestią decydującą są nasze zainteresowania oraz to, czy chcemy zajmować się paznokciami czy wolimy powierzyć swoje dłonie specjalistkom w tej dziedzinie. Niezależnie od tego, jaki rodzaj manicure wybierzemy, jedno jest pewne- jest to bardzo przyjemna część pracy kosmetyczek, ciesząca oko zarówno twórczyń, jak i właścicielek paznokci.