Wakacyjny manicure – na co warto się zdecydować?

Wakacje to czas, kiedy możemy odpocząć od codziennej rutyny. Większość osób przynajmniej na kilka dni chce zmienić swój styl życia i ubierania. Kiedy mamy taką możliwość, powinnyśmy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i ekstrawagancki również w zakresie manicure. Zwłaszcza, że do szortów i letniej sukienki nie pasują paznokcie w nudnym, stonowanym kolorze.

Manicure na wakacje – postawmy na kolor

Okres wakacyjny jest doskonałą okazją na przetestowanie lakierów do paznokci, na które do tej pory nie mogłyśmy sobie pozwolić. Warto zainteresować się zwłaszcza intensywnymi, jaskrawymi kolorami. Żywe, pomarańczowe, żółte, błękitne czy seledynowe paznokcie znakomicie podkreślą naszą opaleniznę. Bardzo dobrym pomysłem jest przetestowanie najmodniejszych, wakacyjnych trendów.

W wakacje zazwyczaj dysponujemy większą ilością czasu, dlatego możemy poeksperymentować ze stylizacją naszych paznokci. Dobrym pomysłem na ich ozdobienie będzie na przykład ombre. Efektowne ombre można wykonać przy pomocy jednego lub większej ilości lakierów. Bardzo dobrze sprawdzi się tu połączenie białego i ciemniejszego odcienia.

ręka-paznokcie

Doskonały efekt uzyskamy również malując każdy paznokieć na inny kolor. Podczas urlopu na taką ekstrawagancję mogą pozwolić sobie nie tylko nastolatki, ale również dojrzałe kobiety.

Wypróbujmy efekty specjalne

Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele lakierów do paznokci, dzięki którym możemy uzyskać zachwycające efekty. Ciekawym pomysłem na letnią imprezę są lakiery brokatowe, które dostaniemy w rozmaitych kolorach. Jeżeli impreza odbywa się w nocy, koniecznie wypróbujmy emalie fluorescencyjne. Świecące w ciemności paznokcie z pewnością zwrócą uwagę naszego otoczenia.

Innym bardzo interesującym produktem jest lakier, przy pomocy którego uzyskamy na naszych paznokciach efekt lustra. Taki lakier będzie pięknie mienił się w letnim słońcu.

Dostosujmy manicure do wakacyjnej kreacji

Choć wakacje to okres, w którym nie musimy przestrzegać sztywnych reguł, warto zadbać o to, żeby paznokcie pasowały do naszej kreacji. Przykładowo kiedy decydujemy się na założenie wzorzystej sukienki i licznej biżuterii, bogato zdobione paznokcie będą przy takiej stylizacji całkowicie zbędne. Lepszy efekt uzyskamy wybierając spokojny, jednolity lakier.

Kiedy zdecydowałyśmy się na założenie eleganckiej letniej kreacji, postarajmy się, żeby również nasze paznokcie były utrzymane w podobnej stylistyce.

Wakacyjny manicure – pamiętajmy o stopach

Gorące lato to czas, kiedy większość z nas decyduje się na założenie odkrytych butów. Kobiety noszące sandały mogą pomyśleć o pomalowaniu paznokci u stóp. Umiejętnie wykonany manicure sprawi, że nasze stopy będą wyglądały na zadbane, co jest ważne o każdej porze roku. Latem dobrze jest postawić na jasne lakiery do paznokci, które będą najlepiej prezentowały się na opalonych stopach.

Lakier na paznokciach u stóp jeszcze bardziej niż w przypadku dłoni jest narażony na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu dobrze jest pomyśleć o produktach charakteryzujących się przedłużoną trwałością. Tu sprawdzonym rozwiązaniem są lakiery hybrydowe – manicure wykonany przy ich pomocy jest niezwykle trwały, odporny na różnego rodzaju odpryskiwanie czy pękanie.

Manicure dla kobiet preferujących aktywne spędzanie czasu

Choć teoretycznie podczas urlopu dysponujemy większą ilością czasu, nie zawsze chcemy poświęcać go na częste malowanie paznokci. Wiele kobiet preferuje aktywne spędzanie wakacji. Chcą one jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę. Czy można spędzać czas aktywnie, a jednocześnie wyglądać kobieco i elegancko? Okazuje się, że nie jest to przeszkodą. Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele lakierów do paznokci, które cechują się bardzo dobrą trwałością. Pomimo, że są one droższe od tradycyjnych emalii, zapewniają naszym dłoniom i stopom nieskazitelny wygląd nawet na kilka tygodni.

Do takich produktów należą między innymi lakiery hybrydowe i ceramiczne. Bardzo dużą popularnością wśród osób, którym zależy na trwałym, a jednocześnie bezpiecznym efekcie jest manicure tytanowy.

Choć w teorii użycie takich lakierów pozwala zapomnieć o konieczności malowania paznokci na długi czas, nie zawsze sprawdza się to w praktyce. Wiele zależy tu od umiejętnego wykonania manicure. Przykładowo, jeżeli zapomnimy o odtłuszczeniu płytki paznokcia, trwałość lakieru znacznie się obniży.

Malowanie paznokci w podróży

Wakacje to czas, w którym podróżujemy najczęściej. Jeżeli podejrzewamy, że podczas wyjazdu będziemy chciały zmienić kolor paznokci, warto zaopatrzyć się w mini zestaw do ich stylizacji. Współcześnie w wielu sklepach dostępne są lakiery do paznokci w wersji mini. Są one doskonałym wyborem w przypadku kobiet, które podczas wyjazdu nie chcą rezygnować z koloru, a jednocześnie zależy im na ograniczeniu swojego bagażu. Lakiery w miniaturowej wersji sprawdzą się również wtedy, kiedy chciałybyśmy wypróbować dany kolor, a jednak nie mamy pewności, czy zakup pełnowymiarowego opakowania jest dobrym pomysłem.