Jakie buty na lato wybrać?

            Późną wiosną temperatury powoli zaczynają rosnąć, a termometr skłania się bardziej ku dwudziestu stopniach Celsjusza. W sklepach i sieciówkach pojawia się letnia odzież, a na wybiegach prezentowane są letnie kolekcje, dlatego jest to idealny czas na przyszykowanie się na nadchodzący sezon letni. Jednym z największych problemów może być wysyp letniego obuwia, dlatego warto zapoznać się z jego rodzajami i sprecyzować, jaki typ będzie nas najbardziej interesował. Wtedy też zakupy staną się przyjemniejsze, a my nie będziemy się denerwować w związku ze zwrotem obuwia, które kompletnie nam nie pasuje.

Sandały ale bez skarpet!

            Do najpopularniejszych gatunków butów letnich należą sandały. Istnieje kilka typów sandałów, ale można pogrupować je na trzy kategorie — sandały klasyczne, sandały sportowe oraz sandały eleganckie. Sandały klasyczne to obuwie na płaskiej podeszwie odkrywające stopy i posiadające zapięcie na wysokości kostki. Są bardzo praktyczne, ponieważ świetnie prezentują się zarówno z letnią i kwiecistą sukienką, jak i t-shirtem oraz shortami. Sandały sportowe to fantastyczne rozwiązanie dla każdej kobiety, która ma w planach aktywne spędzanie urlopu. Sandały sportowe są z wytrzymałego materiału, posiadają grubą podeszwę, są łatwo ściągane i zakładane na rzep, i posiadają odblask, co czyni je praktycznym obuwiem na długie trasy piesze. Sandały eleganckie to wszystkie te, które w swojej konstrukcji posiadają obcas lub ich zapięcie kończy się na wysokości kolana. Jest to najmniej praktyczna kategoria sandałów, ponieważ nadają się wyłącznie do miasta. Niemniej wygląda się w nich kobieco i elegancko.

Mogą być także balerinki

            Ciekawym połączeniem lekkich sandałów z krytym obuwiem letnim mogą być baleriny. Baleriny to obuwie do złudzenia przypominające obuwie baletnic. Klasyczne baleriny są bardzo kobiece i pięknie eksponują łydkę. Są również niezwykle eleganckim obuwiem, jednakże zupełnie nie nadadzą się dla osób lubiących obcasy, ponieważ baleriny występują tylko i wyłącznie na płaskiej podeszwie.

Japonki też są ok

morze

            Świetnym i praktycznym rozwiązaniem mogą okazać się klapki, Birkenstocki oraz japonki (sprawdź na lejdi.pl). Klapki to bardzo funkcjonalne obuwie, które jest tak przewiewne jak sandały i świetnie sprawdzi się, jeśli urlop opiera się głównie o plażowanie i spędzanie czasu nad wodą. Jednakże obuwie to zupełnie nie jest dostosowane do poruszania się po mieście lub obiektach turystycznych. To samo tyczy się japonek, które są jeszcze mniej wygodne ze względu na sprzączkę rozdzielającą duży palec od reszty. Interesującym połączeniem klapków z obuwiem do zwiedzania mogą okazać się Birkenstocki. Są to bardzo stylowe klapki na grubszej podeszwie, które dzięki swojej dość obudowanej strukturze dopasowują się do stopy i umożliwiają wygodne zwiedzanie miasta oraz plażowanie.