Odzież uniseks – czy może być kobieca?

            Coraz częściej spotkać można ofertę ubrań uniseks, czyli o uniwersalnym charakterze, nieprzypisanym do żadnej z płci. Odzież, która może być noszona zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety nie może być skierowana bardziej w żadną ze stron. Nie oznacza to, że nie można z niej stworzyć naprawdę kobiecej stylizacji.

Koszulki, bluzy, czapki

            Zamiast odzieży damskiej coraz więcej kobiet decyduje się na ubrania z kategorii uniseks. Nie ma to nic wspólnego z ich tożsamością, a z tym, że oferta poszerza się o nowe, ciekawe i przede wszystkim wygodne modele. Koszulki, bluzy z kapturem, czapki z daszkiem czy buty uniseks mogą dodać całej kompozycji oryginalny charakter z pazurem. Choć najczęściej ta kategoria ubrań spotykana jest w odzieży sportowej, to coraz częściej oferta eleganckich fasonów posiada je wśród propozycji. Wiele sieciówek wypuszcza kolekcje, w których oferowane są jeansy dla niej i dla niego, a ponadto bluzy z takimi samymi nadrukami czy koszule lub swetry typu oversize.

koszula

Uniseks

            Z czym łączyć ubrania uniseks? Warto zachować w stylizacji równowagę i zdecydować się na to, by część stroju składała się z typowej odzieży damskiej, a część z uniseks. W ten sposób zachować można nieco kobiecości, przy uzupełnieniu stroju o odrobinę niecodzienności i oryginalności. Niezwykle modnym połączeniem jest spódnica ołówkowa za kolano z elastycznego materiału o charakterze nieco casualowym z t-shirtem, który nie musi być damski, wręcz przeciwnie, może być uniseks, a nawet męski. Takie kompozycje przede wszystkim nie są nudne, za to ukazują unikatową osobowość i podejście do życia. W myśl zasady – jak cie widzą, tak cię piszą – stylizacja ma ogromne znaczenie.

woda

            Podobnie, jak dodatki, których rola w kierowaniu charakterem stylizacji jest bardzo duża. Wystarczy do koszuli w kratkę dołożyć pasek przewiązany w talii i leginsy, by podkreślić i wyeksponować kobiece atuty. Odpowiednie zestawienie elementów stylizacji z właściwie dobranymi dodatkami sprawi, że stylizacja da pożądany efekt.

Przy współpracy z Lejdi.