Rozróżniamy pedicure – podologiczny i kosmetyczny

Rozróżnienie jest proste i samo nazewnictwo powinno już pewne rzeczy wyraźnie obrazować. Wiadomo, że pedicure w ujęciu kosmetycznym to wszystkie działania nastawione stricte na pracę z estetyczną czy wizualną stroną paznokcia.

stopy-piasek

I tutaj wszelkie opcje typu french, hybryda, różne lakiery ze zdobieniami, będą jak najbardziej na miejscu. Czyli tutaj mamy do czynienia z czysto upiększającym wymiarem zabiegów związanych z pedicure. Czyli już teraz na tym etapie widać, że różnica między tymi dwoma rodzajami pedicure jest kolosalna. Bo przejdźmy do typu drugiego czyli pedicure podologiczny. Podologia to wszystko, co dotyczy działań i zabiegów związanych ze zdrowiem stóp. Ale nie zdrowym wyglądem po zabiegach upiększających. Generalnie chodzi o całą kondycję stóp. Od skóry, przez paznokcie, aż po strukturę i eliminowanie takich dolegliwości, które mogłyby ograniczać sprawność czy zdolność stóp do normalnego funkcjonowania.

Istotne różnice

O ile w przypadku pedicure kosmetycznego wywiad ogranicza się przeważnie do wyboru kolorystyki i ewentualnie wzorów, przy pedicure podologicznym wywiad jest kluczem. Bo jeśli ktoś decyduje się na korzystanie z takiego rozwiązania, ma ku temu konkretne powody. Przykładem może być problem z nawracającymi odciskami. Ogólnie powiedzmy sobie szczerze – odcisków samodzielnie usuwać nie powinniśmy. Co innego pod okiem podologa, który będzie w stanie się profesjonalnie zająć każdą przypadłością, od haluksów, problemów z piętami i wrastających paznokciach, po zabiegi na stopie cukrzycowej i całą masę innych rzeczy.

Czy warto?

Jeżeli chodzi o decyzję o skorzystaniu z profesjonalnych usług podologicznych, nie ma mowy o tym, żebyśmy byli w stanie się jakkolwiek zawieść. Praktycznie każda podologiczna interwencja jest to działanie, które nawet jeśli chwilowo niekomfortowe, to jednak nastawione jest z zasady na skuteczną i konkretną poprawę funkcjonowania stóp. Dodatkowo jeszcze trzeba zaznaczyć dokładnie, że mamy do czynienia z coraz łatwiejszym dostępem do usług podologicznych. To też dobra opcja, ponieważ coraz więcej osób może skorzystać z profesjonalnej opieki, która obejmuje pełne podologiczne wsparcie gwarantując tym samym przywrócenie maksymalnego poziomu zdrowia stóp. Warto podkreślić, że będzie to naprawdę dobra decyzja, która będzie w stanie dokładnie trafić w zapotrzebowanie całego mnóstwa ludzi. Tu naprawdę warto zrobić pierwszy krok.