5 pomysłów na oryginalne zaręczyny!

Zaręczyny to nader symboliczny moment w życiu każdej pary. Chwila ta jest początkiem ogromnych zmian w życiu każdego z nas, zaś pierścionek zaręczynowy nierzadko gości obok obrączki przez całe życie. Warto zatem zadbać, by moment ten był niezapomniany, a przy tym nietuzinkowy. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy 5 znakomitych pomysłów na wyjątkowe zaręczyny.

Zanim jednak przejdziemy do oryginalnych pomysłów warto wziąć pod uwagę 4 kluczowe aspekty dotyczące udanych zaręczyn, a bardziej – ich efektywnego planowania. Pierwszym z nich jest zaplanowanie budżetu, bowiem na koszta całej „operacji” składa się nie tylko zakup pierścionka, ale także kwiatów i ewentualnej kolacji, bądź wynajęcia pokoju hotelowego. Drugim istotnym aspektem jest tzw. świat przedstawiony, czyli wyznaczenie czasu – bynajmniej nie chodzi tu o porę roku, a o konkretną datę np. pierwszego spotkania, bądź kolejnej rocznicy związku. Gdy mamy zaplanowany budżet oraz czas wydarzenia, warto skupić się na miejscu w którym mężczyzna chce się oświadczyć. Dla niektórych może być to miejsce metaforyczne, które nawiązuje do związku, dla innych – wakacje życia za granicą, a dla jeszcze innych – biwakowe ognisko w lesie. Warto wówczas wziąć pod uwagę nie tylko miejsce, ale także warunki atmosferyczne, które mogą skutecznie zaburzyć cały proces. Ostatnim aspektem, który dotyczy wszystkich wcześniejszych jest osobowość partnerki, czyli jej cechy charakteru. Dopasowanie miejsca oraz czasu ma z tym duży związek, bowiem uduchowiona romantyczka może nie odebrać pozytywnie oświadczyn podczas skoku na spadochronie, zaś kobieta przebojowa rzewnej ballady na gitarze z naturalnym krajobrazem w tle.

auto

Łódka – czyli o sprawdzonym rozwiązaniu

Formą łączącą lekką przebojowość i stosowną nutę romantyzmu są oświadczyny na łodzi. Najlepiej zdecydować się na nie w sezonie wakacyjnym z uwzględnieniem wieczorowej pory, bowiem zachód słońca współgra doskonale z tym ważnym wydarzeniem. Poza pierścionkiem warto pamiętać także o kwiatach i szampanie – najlepiej te atrybuty ukryć w plecaku.

Zimowa pora? Dlaczego nie!

Pośród pań nie brakuje miłośniczek zimowej aury. Warto wówczas skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania Kmicica, który zabrał swą Oleńkę na zimowy kulig z pochodniami w tle. Warto pamiętać, aby wcześniej wynająć sanie – obowiązkowo dwuosobowe i wyposażone w grzańca, ciepły koc i kwiaty, które są zdolne wytrzymać niskie temperatury. A! No i nie zapomnijmy o pierścionku!

roze

Ekstremalna forma dla szalonych kobiet

Kobiety nader przebojowe, temperamentne i pozytywnie zakręcone z pewnością ucieszą się z formy jaką jest lot balonem. Wzbicie się w chmury i pejzaż z odległej perspektywy to doskonałe okoliczności dla oświadczyn, które będą ze sobą niosły ciekawą formę ekstremy. Wówczas ważną rolę odegra poczucie bezpieczeństwa jakim otoczymy przyszłą żonę. Bez względu na podniebne zdarzenia lot balonem będzie nietuzinkowym pomysłem na oświadczyny.

Zagraniczna wyprawa z romantyzmem w tle

Dla podróżniczek ciekawym pomysłem może być zagraniczna wyprawa do jednego z romantycznych miast. Które europejskie miasta będą doskonałym tłem dla oświadczyn? Z pewnością włoskie – Wenecja, Rzym oraz Werona. Dobrym pomysłem jest także słynący z romantyzmu Paryż.

Kiczowate kino? Niezupełnie!

Oświadczyny w kinie na pozór zdają się być kiczowate o ile nie poprosimy kierownika sali o przerwanie seansu. Kilka minut pozwoli nam zadać to najważniejsze pytanie poparte aplauzem widowni. Wówczas świetnym pomysłem będzie romantyczny film, który nada zdarzeniu odpowiedniej metaforyki.

wino

Planujesz zakup pierścionka zaręczynowego? Sprawdź https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-poznan/ po propozycje ręcznie tworzonej biżuterii.