Jak zorganizować ślub w lesie?

Cisza, spokój i piękno natury to wszystko, co sprawia, że ślub w lesie bywa magiczny oraz niezapomniany. Leśna sceneria okraszona szumem drzew i śpiewem ptaków bywa lepsza niż niejedna udekorowana po brzegi sala weselna. Ślub w lesie to marzenie wielu par, jednak bardzo często rezygnują z niego ze względu na panujące błędne przekonanie o trudnościach związanych z formalnościami. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu, jak chociażby ślub humanistyczny czy ślub cywilny na specjalny wniosek Pary Młodej. Kiedy formalności już będą za nami, pozostają już tylko kwestie organizacyjne. Dowiesz się więcej tutaj.

Początkowa decyzja

            Najważniejszą decyzją, jaką trzeba podjąć już na początku jest to, czy planujemy poza ceremonią ślubną przeprowadzić również wesela. Decydując się na ślub i wesele w lesie musimy pamiętać o tym, że należy zapewnić zaplecze gastronomiczne oraz sanitarne. Dodatkowo chcąc zorganizować całkowicie legalną ceremonię w lesie, należy uzyskać zgodę nadleśnictwa. Jeśli już taką zgodę uzyskamy warto zastanowić się nad tym, jak stworzyć wspaniałą atmosferę z wykorzystaniem naturalnych warunków. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie urokliwego piknik party, które może rozpocząć się już w godzinach popołudniowych, a zakończyć przed wieczorem. Pozwoli to na uniknięcie problemów związanych ze zorganizowaniem oświetlenia.

Wskazówki dla gości

            Bardzo ważną kwestią są również wskazówki nawigacyjne dla gości, które pomogą im dotrzeć na miejsce przyjęcia weselnego. Aby ułatwić gościom dotarcie, warto jest wybrać miejsce łatwo dostępne oraz dołączyć do zaproszeń mapki. Pomocne mogą się również okazać nadajniki GPS i mapy w smartphonach, ponieważ po wpisaniu przygotowanych wcześniej współrzędnych geograficznych, świetnie poprowadzą gości w miejsce przyjęcia. Jeśli jednak zdecydujesz się na wizję wesela offline, ustal wcześniejsze miejsce oraz godzinę spotkania i zaprowadź gości do punktu docelowego samodzielnie.

Dobór dekoracji

            Organizując ceremonię ślubną oraz przyjęcie weselne w lesie warto rozważyć odpowiednią kolorystykę dekoracji oraz małe detale, które potrafią całkowicie zmienić odbiór imprezy. Zielone oraz ziemiste barwy będą jak najbardziej na miejscu. Dodatkowo jeśli naszym motywem przewodnim jest motyw leśny, można połączyć klasyczny wystrój weselnej sali z naturalnymi elementami. Świetnie sprawdzą się długie drewniane ławy, pieńki zamiast krzeseł do siedzenia czy dekoracje stołu z wykorzystaniem darów natury, na przykład mchu, kory czy szyszek. Łącząc je z klasyczną zastawą czy wspaniałymi świecznikami możemy stworzyć magiczny i niezapomniany klimat. (Zielinskiart)

Weselne stroje

            Świetny. Rozwiązaniem dopełniającym leśną scenerię są również weselne stroje Pary Młodej oraz drużb. Panna Młoda chcąc wpasować się w leśny motyw przewodni może postawić na zwiewną i białą suknię w stylu boho z dodatkiem prześlicznego uplecionego wianka, natomiast drużby mogą ubrać się w suknie w ziemistych i neutralnych kolorach. Pan Młody może postawić na mniej klasyczne rozwiązania kolorystyczne i stworzyć swój garnitur z niestandardowych materiałów. Pamiętajmy, że ceremonia ślubna i przyjęcie weselne w lesie nie muszą być aż tak oficjalne i można postawić na luźniejsze kreacje.