Ślub zimową porą – jakie kwiaty wybrać?

W rodzimych realiach ślub w porze zimowej – zwłaszcza ten w wariancie kościelnym jest nader rzadkim przypadkiem. Zdarza się jednak, że ze względu na nagłe sytuacje życiowe, a czasami nawet brak odpowiednich terminów w sezonie wiosenno-letnim młoda para decyduje się na zawarcie małżeństwa w miesiącu zimowym. Choć aura nie rozpieszcza gości, a wybór garderoby nie jest prosty, to zarówno z jednym, jak i drugim można się uporać. Podobnie rzecz się ma z wyborem kwiatów. Które z nich zachowają symbolikę nawiązując do tytułowej pory roku? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Jakie kwiaty?

Dopasowanie odpowiedniego bukietu do stylizacji panny młodej nie może odbywać się bez nawiązania do aktualnych okoliczności przyrody. Eksperci ze świata florystyki wielokrotnie podkreślali, że w kompozycjach ślubnych powinny znaleźć się kwiaty sezonowe, które bardzo często reprezentują daną porę roku tak wyraziście, że nie pasują do żadnej innej. Ze względu na sytuację pogodową wybór ten nie jest prosty zimą, bowiem w tej porze roku musimy zrezygnować z kwiatów sezonowych na rzecz tych dostępnych w szklarniach. Bynajmniej nie jest to powód do zmartwienia, ponieważ wybór nadal jest spory, zaś możliwość urozmaicenia bukietu dekoracyjnymi tkaninami, biżuterią, a nawet piórami umożliwia nam wykreowanie wyjątkowych kompozycji, które na długo zapadną w pamięć zarówno parze młodej, jak i zaproszonym gościom.

Magia kolorów

Kluczowym aspektem wyboru pozostaje oczywiście kolor. W zimowej scenerii doskonale sprawdzą się kolory jasne – począwszy od bieli, poprzez pastele, aż po szarości i brąz. Dodając do bukietu gałązki, szyszki, niebieskie osty, czy charakterystyczne – zielone sukulenty z subtelną gipsówką możemy stworzyć bukiet subtelny, który został dodatkowo oszroniony nawiązując do adekwatnej pory roku. Doskonałym pomysłem jest także wykorzystanie biżuterii. O możliwościach aranżacyjnych z nią związanych opowiada nam florystyka Beata Konarska.

„Znakomitym rozwiązaniem dla ślubnych bukietów zimowych jest wplecenie pomiędzy główki kwiatów biżuterii. Mogą to być broszki, medaliki, guziki zdobione cyrkoniami, a nawet kryształki ulokowane na ozdobnych sznurach. Ciekawym połączeniem jest także zastosowanie białych pereł wespół z piórami. Wybierając tego rodzaju ozdoby możemy stworzyć wyjątkowy bukiet w klimacie vintage. Wiele moich klientek decyduje się ponadto na uzyskanie efektu totalnego, czyli stworzenie zimowego bukietu wyłącznie z akcesoriów. To odważne, ale bardzo atrakcyjne rozwiązanie…”

Sztuka kontrastu

W każdym bukiecie istotnym elementem kompozycji jest uzyskanie kontrastu. W przypadku kwiatów stanowiących ślubny bukiet zimowy nie jest inaczej. Klasyczną biel oraz chłodne kolory można przełamać purpurą, czy też karminowymi różami. Zagwarantuje to efekt wytwornego szyku i elegancji, który w przypadku ślubów zimowych powinien być pożądany i efektowny.

Przy współpracy z https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-krakow/.